Diego Costa dëshiron të kthehet në Atletico Madrid

Agjenti i Diego Costa-ës, Jorge Mendes, po punon shumë për t’i dhënë fund dramës që rrethon sulmuesin e Chelseat dhe ndërmjetëson kthimin e tij në Atletico Madrid, sipas Sky Sports.

Negociatat janë duke u zhvilluar gjatë daljes së 28-vjeçarit nga Stamford Bridge, por pavarësisht raporteve në Spanjë, asgjë nuk është arritur akoma mes Blues dhe Atleticos – klubi nga i cili nënshkroi Costa në një marrëveshje prej 32 milionë funtash në 2014.

Spanjolli ka akuzuar klubin për trajtimin e tij “si një kriminel” – një sugjerim i qeshur nga bosi Antonio Conte javën e kaluar përpara përplasjes me Tottenhamin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *