Deulofeu lë Milanin: “Isha i lumtur këtu, faleminderit nga zemra”

Gerard Deulofeu, huazimi i të cilit me AC Milan u mbyll me ndeshjen finale të sezonit të dielën, tha lamtumirat e tij për klubin italian dhe tifozët e tyre sot.

“Sezoni është në fund, unë kam vetëm fjalë përshëndetëse për Milanin, kam qenë i lumtur këtu dhe e kam mbështetur mbështetjen dhe dashurinë jo vetëm të shokëve të skuadrës, por edhe të tifozëve.” Faleminderit me të gjithë zemrën time “, Deulofeu shkroi në llogarinë e tij Instagram në spanjisht dhe italisht.

23-vjeçari iu bashkua Milanit në hua nga Everton në janar dhe ishte një goditje e menjëhershme me Rossonerët, duke mos marrë kohë për t’u përshtatur me klubin e tij të ri dhe duke gdhendur një vend të rregullt që në fillim. Ai bëri gjithsej 17 paraqitje dhe shënoi katër gola dhe asistoj në tre të tjerë.

Tani Deulofeu duhet të ulet me agjentët e tij dhe Evertonin dhe të vendosë se ku qëndron e ardhmja e tij. Barcelona ka deri më 30 qershor të ushtrojë një mundësi për ta blerë atë për 12 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *