Dele Alli: Tottenham është ende në një pozicion fantastik pavarësisht nga disfatat

Dele Alli ka insistuar që Tottenham është në një “pozitë fantastike” për të shijuar një fushatë të suksesshme pavarësisht nga humbjet.

Ana e Mauricio Pochettino pasoi mesjaven e tyre të Kupës Carabao me humbjen nga West Ham, ku ata hodhën posht një avantazh 2-0 në pjesën e parë kundër Hammers për të humbur 3-2, me një humbje të ngushtë 1-0 ndaj Manchester United në Old Trafford të shtunën . Tottenham erdhi në javë i freskët nga fitorja bindëse e tyre 4-1 ndaj Liverpoolit në fundjavën e kaluar dhe Alli beson se ata nuk mund të humbasin vëmendjen përpara një tjetër javë kyçe të ndeshjeve, që përfshin mikpritjen e Real Madridit në Wembley dhe një takim në Premier League kundër Crystal Palace.

“Ne nuk duam vetëm të garojmë, ne duam të fitojmë dhe si një ekip”, tha Alli, i cili ka gjasa të shfaqet për Anglinë gjatë pushimit të ardhshëm ndërkombëtar, tha për faqen zyrtare të klubit.

“Ne jemi të frustruar, por tani kemi dy ndeshje të mëdha, me Real Madridin dhe me Palace kështu që është e rëndësishme që ne të mësojmë nga kjo, të punojmë për atë që ka shkuar keq dhe të vazhdojmë të përmirsohemi si ekip sepse jemi ende në një pozicion fantastik dhe ne ‘ kemi qenë në formë të mirë, kështu që nuk mund të lejojmë që kjo të na kthej prapa. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *