Davy Klaassen pranë bashkimit me Evertonin nga Ajax

Davy Klaassen i Ajax pritet të jetë nënshkrimi i ardhshëm i Everton, sipas burimeve të Sky Sports.

Kuptohet se marrëveshja është në proces të finalizimit dhe duhet të shpallet në ditët në vijim.

Kapiteni 24-vjeçar i Ajax është i freskët nga një sezon i jashtëzakonshëm 2016/17, duke shënuar 16 herë që kur klub i famshëm hollandez  arriti në finalen e Europa League dhe përfundoi i dyti në Eredivisie, dhe mesfushori sulmues e ka vendosur gjithashtu veten si një anëtar i rregullt i kombëtares holandeze – ai tani ka 14 paraqitje në emrin e tij dhe ka shënuar katër herë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *