Davinson Sanchez i gatshëm për të fituar trofe me Tottenhamin

Davinson Sanchez thotë se do të japë “gjithçka” për të fituar trofe me Tottenhamin kur ai duket të paguajë besimin e treguar prej tij nga Mauricio Pochettino.

Tottenham nënshkroi mbrojtësin nga Ajax në gusht për një rekord prej 42 milionë funtave, me Kolumbianin si objektiv për Barcelonën dhe Interin. Sanchez është bërë një motor i rregullt nën Pochettino, duke bërë 15 paraqitje për Spurs këtë sezon dhe argjentinasi ka mbështetur 21-vjeçarin që të bëhet një nga mbrojtësit më të mirë të botës. Pas vendosjes në jetë në Angli, Sanchez është i etur të vazhdojë të japë shfaqje të forta në fushë, pasi Tottenham kryeson në një orar të zënë të ndeshjeve.

“Është detyra ime të jap gjithçka që mundem në fushë për të na ndihmuar të luftojmë për trofe, që në fund të fundit është objektivi përfundimtar”, tha Sanchez.

“Unë kam qenë i mirëpritur dhe shumë ngrohtësisht nga të gjithë këtu dhe unë mendoj se jam duke treguar me shfaqjet e mia në fushë. “Ajo që unë jam duke u përpjekur të bëj tani është që t’ua jap përsëri të gjithëve në Tottenham – gjithë kujdesin dhe gjithë dashurinë që më kanë treguar që kur kam ardhur dhe besimin që më kanë treguar në mua. “Nuk ka asgjë më të mirë se të jesh në gjendje në një fushë duke ja rikthyer të gjithëve besimin që shokët dhe menaxherët e tu kanë treguar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *