David Moyes nuk ka ndërmend të shesë Andy Carroll dhe Javier Hernandez

David Moyes nuk ka ndërmend të lejojë Andy Carroll dhe Javier Hernandez të largohen gjatë dritares së transferimeve të janarit, pavarësisht nga menaxheri i West Ham-it, duke thën se ai ka shumë mundësi sulmuese.

Raportet e gazetave kanë lidhur Carroll me një lëvizje në Premier League duke mbrojtur kampionët Chelsea-in ndërsa Hernandez ka luftuar për kohë të lojës që nga mbërritja e Moyes në nëntor. West Ham gjithashtu ka Andre Ayew, Michail Antonio dhe Marko Arnautovic si opsione sulmuese, por Moyes tha se do të duhet një ofertë e konsiderueshme “për t’i rrëmbyer ata”.

“Unë nuk dua që asnjë prej tyre të shkojë,” Moyes tha, përpara udhëtimit të Hammers për t’u përballur me Huddersfield.

“Ne nuk kemi asnjë lojtarë këtu që ne duam të largohet, duhet të shtojmë në skuadrën tonë, pra, në mënyrë ideale, ne forcojmë. “Ajo që unë do të them është se kemi katër ose pesë sulmues dhe konkurrenca është e vështirë për të gjithë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *