David Moyes: Andy Carroll mund të ketë nevojë për operacion në kyç të këmbës

Shefi i West Ham David Moyes thotë se Andy Carroll mund të ketë nevojë për një operacion në një dëmtim të kyçit të këmbës, i cili ka zbehur shanset e tij për të shkuar në Chelseai.

Moyes konfirmoi në kolonën e London Evening Standard , se Anglezi “nuk do të mund të luajnë përsëri këtë muaj” pasi Carroll kishte një kontrollim të enjten. 29-vjeçari, i cili ka luftuar me probleme të dëmtimeve gjatë gjithë kohës së tij në lindje të Londrës, nuk ka qenë në gjendje të trajnojë dhe ka humbur tri ndeshjet e fundit të West Ham.

Sky Sports News raportoi më parë këtë javë se Chelseai kishte kontaktuar Hammers për Carroll-in, i cili është vlerësuar në 20 milionë funta.

Moyes ka thënë: “Ajo që mund të them është se dëmtimi i kyçit të këmbës, Andi të cilin e psoi kundër West Brom është mjaft serioz saqë ai nuk do të jetë në gjendje të luajë përsëri këtë muaj gjithsesi dhe madje mund të ketë nevojë për një operacion për t’i vënë gjërat siq duhët, megjithëse që ende nuk është konfirmuar shtoi Moyes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *