David Luiz do të kthehet në skuadrën e Chelsea-it për udhëtim në West Brom

Antonio Conte ka konfirmuar se David Luiz do të kthehet në skuadrën e Chelsea-it për udhëtimin e tyre në West Brom të shtunën.

Luiz ishte lënë jashtë skuadrës për ndeshjen më të fundit të Chelsea-it, fitoren 1-0 ndaj Manchester United në Stamford Bridge, me Conte-en duke e përshkruar këtë veprim si një “vendim taktik”. Ai shtoi se Luiz ishte “jo në formë të mirë” dhe se Andreas Christensen, zëvendësimi i tij, ishte “për të tashmen dhe të ardhmen”.

“E përsëris, ishte një vendim teknik. Çdo lojtar duhet të reagojë mirë dhe të pranojë vendimin tim”.

Sidoqoftë, Conte nuk pranoi të folte për marrëdhënien e tij me mbrojtësin brazilian duke thënë: “Unë jam këtu për të folur për skuadrën përpara një ndeshje të rëndësishme kundër West Brom dhe për të mos folur për një lojtar të vetëm.

“Më pëlqen të flas për ekipin, për ndeshjen tjetër në të cilën ne duhet t’i kushtojmë vëmendje të mirë”.

Duke u nisur nga Luiz, shefi i Chelsea ishte i etur për të lavdëruar Danny Drinkwater, i cili luajti për Blues kundër Man Utd por më pas hodhi poshtë një thirrje nga Gareth Southgate për t’u bashkuar me skuadrën e Anglisë. Ndërsa Luiz do të kthehet në skuadrën e Chelsea-it, Conte raportoi se Michy Batshuayi dhe Charly Musonda po luftojnë me lëndime dhe se ai shpreson të ketë Viktor Moisiun javën e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *