Daniel Sturridge ka vendosur për huazimin tek West Brom nga Liverpooli

Sulmuesi i Liverpoolit Daniel Sturridge është i vendosur të bashkohet me West Brom në huazim për pjesën tjetër të sezonit, sipas burimeve të Sky.

Sturridge është lidhur me një lëvizje në Inter dhe Newcastle në javët e fundit, por një burim i ka thënë Sky Sports News se ai ka zgjedhur West Brom për arsye familjare. Sky ka kuptuar se marrëveshja mund të përfundojë përpara ndeshjes të së martës për sulmuesin e Anglisë. Sturridge ka shënuar 48 gola në 98 ndeshje të Premier League për Liverpool-in, por ka vuajtur nga një sërë lëndimesh gjatë kohës së tij në Merseyside dhe e ka kufizuar atë në vetëm 55 ndeshje të ligës gjatë katër sezoneve të fundit.

Sturridge ka kaluar një sezon zhgënjyes deri më tani, duke luajtur 15 herë dhe pasi ka marrë një dëmtim në kofshë, ai nuk ka qenë në veprim që kur u aktivizua gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Spartak të Moskës në fillim të dhjetorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *