Dani Carvajal ka nënshkruar një kontratë të re me Real Madridin

Dani Carvajal ka nënshkruar një zgjatje të kontratës me Real Madridin për ta mbajtur atë në klub deri në qershor 2022.

Spanjolli 25-vjeçar është bërë lojtari i tretë i ekipit të parë për të nënshkruar një marrëveshje të re me Real Madridin në hapësirën e një jave, me Iscon dhe Marcelon që kanë shkruar kushtet e reja. Carvajal u largua nga Real në vitin 2012 për të nënshkruar një kontratë pesëvjeçare në Bundesliga me Bayer Leverkusen, vetëm për Realin që të aktivizojë një mundësi për të ri-nënshkruar mbrojtësin një vit më vonë.

Kthimi i plotë ka shkuar që të bëjë 165 paraqitje për klubin, duke fituar tri herë Champions League së bashku me titujt e La Ligas dhe Copa del Rey. Dominimi i Carvajal në rolin e mbrojtësit djathtë do të thotë që Danilo, i cili më pas u transferua në Manchester City në një transferim prej 26.5 milionë funtash, ishte i kufizuar në një rol të vogël në Bernabeu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *