Dalja e Antonio Contes është duke filluar të duket e pashmangshme

Largimi i Antonio Contes nga Chelseai në fund të sezonit po fillon të duket i pashmangshëm, tha Dominic Fifield i The Guardian.

Chelsea ka prodhuar një shfaqje të pakëndshme të shtunën pasi ata mbeten 0-0 me Leicester-in në Stamford Bridge. Ishte barazimi i tretë i Chelseat rradhëzi dhe erdhi në të njëjtën javë që raportimet në media pretenduan se Massimiliano Allegri dhe Maurizio Sarri mund të zëvendësonin Conten në verë.

Duke folur për Sunday Supplement, korrespondenti i The Guardian, London Fifield, tha: “Ata janë të pamposhtur në 10 ndeshje, kanë humbur një nga 18 ndeshjet e fundit dhe janë ende në të katër garat … por ka diçka që nuk është e drejtë dhe performanca e tyre dje ishte ndoshta më e keqja e epokës së Antonio Contes, ishte aq e dobët.

“Ka një pranim në rritje që Antonio Conte ndoshta nuk do të jetë në Chelseai sezonin e ardhshëm dhe në një pikë që do të ndikojë në skuadrën dhe shfaqjet e lojtarëve.

“Disa nga pëshpëritjet që vijnë nga Italia sugjerojnë se njerëzit presin që Conte të largohet në verë dhe kjo do të ketë efekt në gjysmën e dytë të sezonit”. Contes i ka mbetur një vit në kontratën e tij me Chelsea-in, por tha të premten se “çdo gjë është e mundur” në lidhje me të ardhmen e tij të Stamford Bridge.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *