Daley Blind: Zlatan Ibrahimoviç është “Lojtari më i mir në Botë”

Daley Blind i Manchester Unitedit, ka thënë se Zlatan Ibrahimoviç “bën gjithçka më mirë” mes zërave se Suedezi mund të nënshkruajë një marrëveshje afatshkurtër me klubin sapo ai të rimëkëmbet nga lëndimi.

Sulmuesi 35-vjeçar mori një dëmtim në kyq duke luajtur në ndeshjen e Ligës së Evropës me Anderlecht në prill dhe një lëndim i tillë në përgjithësi do të ishte fatal për karrierënë një moshë aq të avancuar. Megjithatë Ibra duket i vendosur të kthehet në fushë pas një sezoni shumë të mir me trikon e Old Trafford dhe është lejuar të vazhdojë rimëkëmbjen e tij në terrenin e trajnimit Carrington të Man Utd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *