Crystal Palace ofrojnë 16 milionë funta për Ibrahim Amadou

Crystal Palace ka bërë një ofertë me vlerë prej 16 milionë funtave për mesfushorin e Lille-es, Ibrahim Amadou, sipas burimeve të Sky.

Crystal Palace ka ofruar të marrë 24-vjeçarin në huazim deri në fund të sezonit për një tarifë fillestare prej 2 milionë funtave, me një detyrim prej 14 milionë funtave për të blerë në fund të sezonit. Lille-s e vlerësojnë mesfushorin në 18 milionë funta, por po e konsiderojnë ofertën më të fundit nga Crystal Palace

Burimet e Sky kan kuptuar West Ham dhe një klub tjetër në Premier League janë gjithashtu në bisedime për të nënshkruar Amadou, i cili u bashkua me Lille-s nga Nancy në 2015. Hammers, të cilët momentalisht kanë 14 lojtarë të padisponueshëm për shkak te lëndimeve, kanë ofruar një tarifë prej 2 milionë funtash për Amadoun me një opsion prej 14 milionë funtave për të blerë.

Lille-s duhet të arrijnë 25 milionë euro deri në fund të janarit për të shmangur rënien e mundshme në Ligën 2 për thyerjen e rregullave franceze financiare.të fair play-it.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *