Crystal Palace në bisedime për të nënshkruar Jordan Hugill ose Alexander Sorloth

Crystal Palace është në bisedime për të nënshkruar një nga dy sulmuesit, Jordan Hugill nga Preston ose Alexander Sorloth i FC Midtjylland, përpara skadimit të afatit të transferimeve.

Besohet se Palace ka bërë një ofertë për të nënshkruar Hugill, por ajo ka rënë në njëfarë mënyre nga vlerësimi i Preston. Klubi i kampionatit kuptohet se ka hedhur poshtë një ofertë prej rreth 8 milionë funtave në gusht, prandaj pritet që vlerësimi i Preston të jetë një farë mënyre më i lartë këtë muaj.

Sky Sports News eka kuptuar se Palace është gjithashtu në bisedime me klubin danez Midtjylland për Norvegjezin Sorloth. Buxheti i Crystal Palace për një sulmues këtë muaj ka qenë midis 10 dhe 12 milionë funtave. Ata kishin qenë duke u përpjekur për të nënshkruar Khouma Babacar nga Fiorentina dhe konsideruan një lëvizje për Ashley Barnes.

Eagles nuk kanë qenë në gjendje të arrijnë një marrëveshje me Fiorentinën dhe menaxheri Roy Hodgson publikisht përjashtoi një lëvizje për sulmuesin e Burnley-it të hënën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *