Crystal Palace ka nënshkruar Jaroslaw Jach në një marrëveshje tre-vjeçare

Crystal Palace ka konfirmuar nënshkrimin e mbrojtësit polak Jaroslaw Jach në një marrëveshje tre-vjeçare e gjysmë.

Burimet e Sky njoftuan të shtunën se Jach ishte në Londër për të kryer testet mjekësore dhe marrëveshja pritet të përfundoj në fillim të kësaj jave. 23-vjeçari bashkohet nga pjesa polake Zaglebie Lubin, ku ai bëri 78 paraqitje që nga bashkimi në vitin 2013.

Pas përfundimit të lëvizjes së tij, Jach tha: “Kjo është një ëndërr që realizohet sepse Premier Liga është ligë që kam ndjekur që kur isha i vogël dhe gjithmonë kam dashur të vij dhe të luaj këtu. “Unë shpresoj se do të jem në gjendje të ndihmoj Crystal Palace të qëndrojë në Premier League dhe ndoshta të arrijë suksese më të mëdha.

“Unë po vij këtu për të luftuar për skuadrën e parë dhe për të luajtur rregullisht. E di se ky klub është në gjendje të më ndihmojë të shkoj në Kupën e Botës në Rusi”

Jach bëhet nënshkrimi i dytë i Roy Hodgson në dritaren e transferimeve të janarit pas nënshkrimit të mesfushorit të Benfica-ës Erdal Rakip të hënën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *