Crystal Palace janë në bisedime për të nënshkruar Max Meyer

Crystal Palace janë në bisedime për të nënshkruar Gjermanin Max Meyer, sipas burimeve të Sky.

Meyer është i lirë pas largimit nga Schalke në fund të sezonit të kaluar dhe Palace është i bindur se ka mundësi për ta përfunduar një marrëveshje. Marrëdhënia e Meyer-it me Schalke u prish në prill, pasi kritikoi drejtorin sportiv Christian Heidel, duke i thënë Bild: “Unë thjesht nuk kam dashur të qëndroj me Schalke dhe të punoj nën Heidel.

22-vjeçari u largua nga trajnimi për pjesën e mbetur të sezonit, dhe tash është duke pritur pjesën e mbetur të kontratës që të skadoj gjate kësaj vere. Meyer, i cili gjithashtu mund të luajë në mesfushë, ishte i rregullt në Schalke për pesë sezone me ekipin që përfundoi në vendin e dytë pas Bayern Munich në mandatin e fundit të Bundesligës dhe arriti gjysmëfinale të kupës së DFB-Pokal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *