Cristiano Ronaldo qëndron pas komenteve që vënë në dyshim të ardhmen e tij te Real Madridi

Cristiano Ronaldo thotë se nuk i vjen keq për komentet e tij pasi Real Madridi fitoi Ligën e Kampionëve, në të cilën ai e hodhi në dyshim të ardhmen e tij në klub.

Futbollisti portugez e kishte ndihmuar Realin në një fitore të tretë të suksesshëm të Ligës së Kampionëve, kur ai i tha Bein Sports Spanjës se do të zbulojë planet e tij për të ardhmen “në ditët e ardhshme”. Ronaldo gjithashtu foli për kohën e tij në Bernabeu në kohën e kaluar, duke thënë: “Ishte bukur të jesh në Real Madrid”. Ronaldo pranon se koha e komenteve të tij mund të ketë qenë më e mirë, por këmbëngul se nuk pendohet për atë që ka thënë.

“Unë fola kur nuk duhet të kisha bërë, por diçka do të ndodhte. Nuk ishte koha e duhur, por unë isha i sinqertë”, tha Ronaldo. “Në një javë do të them diçka sepse tifozët gjithmonë më kanë mbështetur dhe janë në zemrën time. Nuk flas shumë, por kur flas, flas.

Natyrisht që kam diçka për të thënë, por nuk ishte koha e duhur, edhe pse nuk më vjen keq, sepse isha i ndershëm. Kam vazhduar me këtë por pastaj nuk munda ta kontrolloj veten.  “Unë kam fituar pesë Ligat e Kampionëve, pesë Ballon d’Ors. Isha tashmë në histori, por tani edhe më shumë shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *