Cristiano Ronaldo: Mund të tërhiqem ”i lumtur” pasi ”fitova gjithçka” në futboll

Sulmuesi i Real Madridit Cristiano Ronaldo këmbëngul se ai nuk ka më ëndrra për të arritur në futboll dhe mund të dalë në pension i lumtur.

Ronaldo është lidhur me një largim nga kampionët evropianë dhe spanjollë në fund të sezonit, me raporte që sugjerojnë se dëshiron të largohet nga Madridi për shkak të një kontesti të kontratës. 33-vjeçari këmbëngul se është i lumtur të qëndrojë në Bernabeu dhe ende e do Madridin, por thotë se mund të largohet nga loja pasi ka arritur gjithçka që ai dëshironte në fillim të karrierës së tij.

“Unë kurrë nuk kam ëndërruar që do të fitoj pesë çmime të Ballon d’Or, nëse do të përfundoja karrierën time tani, do ta bëja super i lumtur”, ka thënë Ronaldo për kanalin brazilian të YouTube-s, Central Desimpedidos. “Nëse fitoj një tjetër, dy apo tre Topa të Artë atëherë do të jem i lumtur, por nëse jo, unë tashmë kam fituar pesë”.

Kur u pyet nëse kishte ndonjë ëndërr tjetër për të arritur në futboll, siç ishte fitorja e Kupës së Botës me Portugalinë, Ronaldo tha: “Sinqerisht nuk mendoj se kam ndonjë. “Kam arritur gjithçka që kam ëndërruar në futboll, me të vërtetë mendoj se kam arritur kaq shumë gjëra të bukura që nuk kam më ëndrra. “Por nëse më pyetni nëse unë dua të vazhdoj të fitoj sigurisht se po, natyrisht do të doja të fitoj Kupën e Botës, por në qoftë se karriera ime përfundoi tani unë do të jem shumë krenar, kurrë nuk kam menduar që karriera ime do të ishte kaq e bukur . “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *