Cristiano Ronaldo ka “mohuar fuqishëm” akuzat për përdhunim

Cristiano Ronaldo ka “mohuar fuqishëm” akuzat e përdhunimit të bëra nga Kathryn Mayorga, gruaja që ka paraqitur një çështje civile kundër Juventusit përpara.

Zonja Mayorga pretendon se Ronaldo e sulmoi seksualisht atë në Las Vegas në 2009. Avokatët që përfaqësojnë zonjën Mayorga do të mbajnë një konferencë për mediat në Las Vegas të mërkurën mbrëma për të hyrë në detaje rreth pohimit.

Më parë të mërkurën, Ronaldo ka postuar në llogarinë e tij në Twitter: “Unë mohoj fuqishëm akuzat që po lëshohen kundër meje. Përdhunimi është një krim i neveritshëm që shkon kundër çdo gjëje që jam dhe besoj.

“I etur, siç mund të jem unë për të pastruar emrin tim, unë refuzoj të ushqej spektaklin e krijuar nga njerëz që kërkojnë të promovojnë veten e tyre me shpenzimet e mia. “Vetëdija ime e qartë do të më lejojë të pres me qetësi rezultatet e çdo hetimi”.

Gjatë fundjavës, pesë herë futbollisti i botës i përshkroi pretendimet, fillimisht të botuara në revistën gjermane Der Spiegel, si “lajme të rreme” në një video postim në Instagram. Avokati i tij Christian Schertz këmbëngul se pretendimi është “i paligjshëm” dhe është “një nga shkeljet më serioze të të drejtave personale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *