Cristiano Ronaldo është pezulluar për pesë ndeshje pasi ka shtyrë arbitrin

Ylli i Real Madridit Cristiano Ronaldo është pezulluar për pesë ndeshje pasi ka shtyrë arbitrin pas kartonit të tij të kuq në Clasicon e së Dielës.

Portugez reagoi me zemërim duke u larguar gjatë gjysmës së dytë të fitores 3-1 ndaj Barcelonës në ndeshjen e parë të Superkupës spanjolle. Ronaldo iu bashkua aksionit si zëvendësues, duke ndihmuar Realin në 2-1 me një sulmi tipik mahnitës në Camp Nou.

Një deklaratë e lëshuar nga RFEF ka lexuar: “Lojtari i Real Madridit, Cristiano Ronaldo do të pezullohet për një ndeshje pas marrjes së dy kartonave të verdhë, te parin për shkak se ka hequr fanellen e tij duke festuar dhe te dytin për simulim. Klubi gjithashtu është gjobitur me 350 euro dhe lojtarin 800 euro.
“Cristiano Ronaldo është ndaluar për katër ndeshje të tjera për shkelje të nenit 96 të kodit disiplinor, me një gjobë prej 1400 euro për klubin dhe një gjobë prej 3005 euro për lojtarin”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *