Cristiano Ronaldo bëhet lojtari i vetëm që ka shënuar në tri finale të Ligës së Kampionëve

Cristiano Ronaldo hapi rezultatin për Real Madridin kundër Juventusit në finalen e Ligës së Kampioneve, duke shënuar edhe golin e 500-të të Madridit në garë.

Duke vepruar kështu, portugezi u bë i pari lojtar për të shënuar në tre finalet e Ligës së Kampionëve. Ai shënoi për Manchester United kundër Chelsea, dhe në 2014 si dhe Real Madrid mundi rivalët e Atléticos, Ronaldo nuk është i pari që ka arritur suksesin në historinë e konkurrencës së elitës evropiane. Alfredo Di Stefano shënoi në pesë finalet e Kupës Evropiane për Real Madridin, pasi klubi dominonte në garën nga fillimi i vitev 1950 dhe në fillim të viteve 1960.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *