Cilët janë lojtarët që Florentino Perez dëshiron të nënshkruaj?

Florentino Perez dëshiron të nënshkruaj me këta lojtar Neymar, Eden Hazard dhe Robert Lewandowskin

Presidenti i Real Madrid Florentino Perez ka identifikuar Neymar, Eden Hazard dhe Robert Lewandowskin si objektivat kryesor të transferimit. Ai do t’i japë treshes sulmuese aktuale të Cristiano Ronaldos, Karim Benzemas dhe Gareth Bale kohë deri në verë, por është i gatshm të futë para të madha në dritaren e transferimeve në fund të sezonit.

Ronaldo dëshiron një kontratë të re në Bernabeu pasi ai dëshiron të jetë lojtari më i paguar në botë dhe Lionel Messi dhe Neymar tani fitojnë më shumë se ai. Por Real Madrid nuk mendon se është koha e duhur për të përmirësuar marrëveshjen e tij të tanishme, me klubin, sipas Marca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *