Chelseai shumë afër nënshkrimit të Edin Dzeko dhe Emerson Palmierit nga Roma

Chelseai shumë afer nënshkrimit me Edin Dzeko dhe Emerson Palmierin, sipas Sky në Itali.

Sky Italia ka kuptuar se Chelseai janë të gatshëm të paguajnë 50 milionë euro plus 10 milionë euro në shpërblime për të nenshkruar dy lojtarët, me ish sulmuesin e Manchester City-it, Dzeko, gati për të bërë një kthim në Premier League me Blues. Chelseai është gjithashtu i hapur për të lënë Michy Batshuayi të huazohet në krahun e Serie A për të ndihmuar në lehtësimin e marrëveshjes.

Sky në Itali ka kuptuar se Chelseai janë klubi i vetëm Dzeko është i përgatitur të largohet nga Roma. Dzeko, 31 vjeç, ka shënuar 12 gola për Romën këtë sezon, duke përfshirë një të dyfishtë kundër Chelsea-it në Stamford Bridge në Ligën e Kampionëve në barazimin e tyre 3-3 në tetor.

Sky në Itali raportoi më parë këtë javë se Palmieri është i etur për një lëvizje dhe dëshiron të punojë me Conten, me Chelsea-in si destinacionin e tij të preferuar. Romët po vlerësojnë ende shpenzimet e tjera potenciale dhe nuk ka asnjë marrëveshje me Chelsea-in ende mbi Dzeko dhe Palmierin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *