Chelseai konsideron seriozisht nënshkrimin e Ross Barkley-it

Chelseai gjithnjë e më shumë po bëhet një kërcënim për Tottenhamin për të nënshkruar Ross Barkley, sipas The Daily Telegraph.
Spurs e sheh vlerën e Barkley në 25 milionë funta, gjysma e asaj që klubi vlerësoi atë më herët dhe refuzoi të paguajë më shumë për shërbimet e tij pasi lojtari e bëri të qartë se ai donte të largohej dhe nuk u shfaq në para sezon.
Por Blues tani janë seriozisht duke marrë parasysh një lëvizje për mesfushorin, dhe si Spurs, mendojnë se Barkley mund të jetë pazar i mir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *