Chelseai i gatshëm të paguajë 26 milionë funta për të nënshkruar Edin Dzeko nga Roma

Chelseai janë të gatshëm të paguajnë 26 milionë funta për sulmuesin Edin Dzeko, sipas Sky Sports.

Futbollisti 31-vjeçar kuptohet se dëshiron një pagë bazë prej 90 mijë funtave në javë dhe një kontratë deri në verën e vitit 2021. Kjo është kthesa e fundit në kërkimin e Chelsea-it për një sulmues të ri, pas mohimit të Romëve të enjten se një marrëveshje ishte arritur për Dzekon.

Kjo erdhi pas raporteve nga Sky në Itali të mërkurën se Chelseai dhe Roma kishin rënë dakord për një marrëveshje për Dzekon për të shkuar në Stamford Bridge dhe se tani ishte në anën e Premierligës për të rënë dakord me lojtarin.

Chelseai thuhet se ka shënjestruar disa sulmues në dritaren e transferimeve të janarit, duke përfshirë Andy Carroll të West Ham-it dhe Ashley Barnes të Burnley-it, pasi klubi vazhdon të kërkojë dikë që të ndajë detyrat me Alvaro Morata-ën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *