Chelseai dhe Roma pajtohen për marrëveshjen e Edin Dzekos

Chelseai dhe Roma kanë rënë dakord për një marrëveshje që do të shohë Edin Dzeko të shkojë në Stamford Bridge, sipas Sky në Itali.

Sky në Itali raportoi të martën se të dyja palët po afroheshin me një marrëveshje të dyfishtë për sulmuesin Dzekon dhe shokun e tij të klubit, brazilianin Emerson Palmieri, dhe tani duket se është bërë përparim. Megjithatë, Chelseai ende duhet të arrijë një marrëveshje me kampin e Dzekos. Është e paqartë nëse çështjet qëndrojnë mbi kohëzgjatjen e kontratës ose madhësinë e pagës.

Kuptohet se marrëveshja e Chelsea-it për Emerson është shumë afër dhe 23-vjeçari është gati të udhëtojë për në Londër dhe të mbyllë marrëveshjen. Chelseai thuhet se ka shënjestruar disa sulmues në dritaren e transferimeve të janarit, duke përfshirë Andy Carroll dhe Ashley Barnes, pasi Antonio Conte kërkon një lojtarë për të lehtësuar barrën ndaj Alvaro Morata-ës. Dy Dzeko dhe Palmieri janë emëruar në skuadrën e Romës për të luajtur në Sampdoria të mërkurën mbrëma në Serie A.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *