Chelsea zyrtarisht nënshkruan me një portier të ri

Chelsea ka njoftuar nënshkrimin e portierit Willy Caballero, i cili ishte më parë me Manchester City.

35-vjeçari me përvojë do të sigurojë konkurrencë për Thibaut Courtois, pas largimit të Asmir Begoviç në Bournemouth, dhe portieri portugez 34-vjeçar Eduardo është gjithashtu në listën e Chelseat, Caballero kishte qenë me Cityn që nga viti 2014, por u lirua kur kontrata e tij përfundoi në fund të qershorit.

“Jam shumë i lumtur të bashkohem me Chelsean, kampionët e Anglisë”, tha Caballero”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *