Chelsea, Liverpool dhe Manchester City dëshirojn të nënshkruajn me CityAlex Oxlade

Mesfushori i Arsenalit Alex Oxlade-Chamberlain është një objektiv për Chelsea, Liverpool dhe Manchester City këtë verë, sipas Sky Sports.

Ylli i Anglisë po është i irrituar nga mungesa e progresit në lidhje me një marrëveshje të re në Emirates dhe po shqyrton largimin nga Londra e Veriut në javët e ardhshme.

Oxlade-Chamberlain, marrëveshja e tanishme e së cilit skadon vitin e ardhshëm, nuk ka arritur të mbajë një vend të qëndrueshëm në anën e Arsene Wenger dhe i dha fund fushatës së Premier League 2016-17 në një rol të anësorit.

Treshja e klubeve të lartpërmendura thuhet se po monitoron situatën e 23-vjeçarit përpara ofertave të mundshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *