Chelsea-i në kontakt me West Ham për të nënshkruar Andy Carroll

Chelseai ka kontaktuar me West Ham me synimin e nënshkrimit të Andy Carroll në një marrëveshje të përhershme, por Hammers nuk do ta shesë atë për më pak se vlerësimi i tij, sipas Sky Sports.

Qëndrimi i klubit të East London mund të ndryshojë nëse sulmuesi i Blues, Michy Batshuayi, ishte përfshirë si pjesë e një marrëveshjeje për Carroll, por klubi spanjoll Sevilla po rritet gjithnjë e më i sigurt për nënshkrimin e Belgut. Chelseai po vjen në jetë drejt fundit të dritares së transferimeve, me klubin që kuptohet se e ka bërë të njohur interesimin e tyre për nënshkrimin e Alexis Sanchez nga nën hundët e Manchester United dhe Manchester City-it.

Ata gjithashtu duan Carroll si një tjetër mundësi për Alvaro Morata-ën, me Batshuayi duke luftuar për të vendosur veten në planet e Antonio Contes pas nënshkrimit nga Marseille në vitin 2016. Conte ishte i interesuar më parë në Fernando Llorenten para se të bashkohet me Tottenhamin verën e kaluar dhe Carroll është një profil i ngjashëm me veteranin spanjoll.

Carroll i kushtoi West Ham 15 milionë funta në vitin 2013 nga Liverpool, që fillimisht u bashkua si huazim dhe ai ka shënuar 25 gola në Premierligë në 86 paraqitje pavarësisht nga një numër problemesh me lëndime. Ai filloi karrierën e tij në Newcastle përpara se të transferohej në Liverpool në një kontratë me klubin prej 35 milionë funtave në vitin 2011.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *