Chelsea-i ka shpresë për nënshkrimin e Alex Sandros

Shpresat e Chelsea-it për nënshkrimin e Alex Sandros janë rritur pasi drejtori i Juventusit Beppe Marotta thotë: ‘Kur një lojtar është i pakënaqur, është më mirë ta leni të shkojë’.

Objektivi i Chelsea-it për transferim Alex Sandro mund të lejohet të largohet nga Juventusi në janar pasi ai u hodh poshtë për fitore 1-0 ndaj Napolit të premten. Chelsea-i u përpoq shumë për ta nënshkruar brazilianin në verë, por kishte disa oferta deri në 70 milionë euro (61.8 milionë funta) të refuzuara nga kampionët e Serie A. Megjithatë, Sandro nuk ka pasur një formë të mir këtë sezon dhe Juventusi mund të jetë i gatshëm ta shesë mbrojtësin e majtë, i cili gjithashtu ishte subjekt i zhurmave të transferimit në Manchester City për 60 milionë euro (52.9m funta) në janar, sipas Tuttosport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *