Chelsea-i ka nënshkruar vëllanë e Eden Hazard

Chelsea-i ka nënshkruar vëllanë e Eden Hazard, Kylian Hazard.

22-vjeçari bashkohet nga pala hungareze Ujpest dhe do të lidhet me skuadrën e zhvillimit të Chelsea-it. Hazard u paraqit 42 herë për Ujpestin pasi arriti nga Zulte Waregem në verën e vitit 2015. Ndeshja tjetër për skuadrën e zhvillimit të Chelsea-it është kundër Sunderlandit të shtunën me 9 shtator. Ka edhe dy vëllezër të tjerë Hazard – Thorgan, i cili ishte në Chelsea, por tani luan për Borussia Monchengladbach – dhe Ethan, i cili është në akademinë e të rinjve në ish klubin e Eden Hazards, Tubize.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *