Chelsea gati për transferimin e madhë

Image result for lukaku

Chelsea janë të gatshëm t’i ofrojnë Romelu Lukakut një pagë më të madhe se sa Diego Costa-s në përpjekjen e tyre për të ri-nënshkruar me sulmuesin e Evertonit, raporton Liverpool Echo.

Costa ka pretenduar se ai nuk është më në sherbimet e trajnerit Antonio Conte dhe shefi i Chelsea ka kërkuar Lukakun si zëvendësues të tij.Lukaku sezonin e fundit ishte një ndër golashenuesit më të mirë të Premier Ligës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *