Chelsea dhe Man United në luftë me Tottenhamin për mesfushorin e Evertonit

Chelsea dhe Manchester United mund të shkaktojnë një luftë oferte me Tottenhamin për mesfushorin e Evertonit Ross Barkley, sipas The Times.

Barkley ka një vit të mbetur në kontratën e tij në Goodison Park dhe është parapar për të lënë klubim këtë verë, edhe pse vlerësimi i Everton 50 milionë funta ka penguar ofertuesit potencial.

Tottenham thuhet se është favoritë për të nënshkruar Anglezin, por Chelsea dhe United janë tani duke mbajtur nenvezhgim situatën e Barkley.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *