Chelsea dhe Liverpool në luft për të nënshkruar Aubameyang

Chelsea dhe Liverpool do të luftojnë për të nënshkruar sulmuesin e Borussia Dortmundit Pierre Emerick Aubameyang, sipas Daily Mail.

Të dy klubet kanë kontaktuar me përfaqësuesit e 28-vjeçarit mbi një lëvizje të mundshme prej 65 milionë funtash, me Liverpool të preferuarin e lehtë për shkak të marrëdhënies së Aubameyang me ish menaxherin e Dortmundiit dhe menaxheri aktual të Reds Jurgen Klopp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *