Chelsea dëshiron të nënshkruaj sa më shpejt me Aubameyang

Chelsea dëshiron të përfundojë një marrëveshje për të nënshkruar Pierre-Emerick Aubameyang nga Borussia Dortmund, sipas Sky Sports.

Kampionët e Premierligës humbën nga Manchester United për nënshkrimin e Romelu Lukaku dhe me Diego Costa gati për tu larguar, Antonio Conte dëshiron të nënshkruajë një sulmues të klasit botëror.

Emri i Aubameyang tani duket të jetë në krye të listës së Conte, me raportet që pretendojnë se Dortmund do të pranojë rreth 70 milionë funta për sulmuesin, edhe pse klubi i Bundesligës dëshiron që situata të zgjidhet shpejt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *