Cesc Fabregas: Kam ‘mësuar shumë’ nga Jose Mourinho në Chelsea-i

Cesc Fabregas ka pranuar se mendimi i tij për Jose Mourinho ndryshoi kur ai luajti nën atë në Chelsea-i.

Para se të nënshkruajë për Chelsean në verën e vitit 2014, spanjolli tha se ai e shihte gjithmonë Mourinhon si “armik”, por tani është i mbushur me lavdërim për shefin aktual të Manchester United. Kur Fabregas luajti për Arsenalin, Mourinho ishte në krye të Chelseat dhe gjatë kohës së mesfushorit në Barcelonë, ish-bosi i Blues ishte në Real Madrid.

Duke folur për revistën Vanity Fair rreth temës, Fabregas tha: “Jose Mourinho? Ai ishte armiku im kur ai ishte në Madrid apo Chelsea. “Ne ishim në gara dhe dëshironim të fitonim kundër tjerve. Nga atje u bëra lojtari i tij në Chelsea dhe do të shkoja me të deri në vdekje.

“Mësova shumë prej tij dhe kam kujtime shumë pozitive me të që unë do të mbaj për jetë”.

Sa i përket transferimit në Stamford Bridge tre vjet më parë, Fabregas shtoi: “Kam gjetur lumturinë absolute në Chelsea. Familja është e kënaqur, plotësisht e përshtatur për jetën në Londër dhe tifozët më duan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *