Celtic-kut i mbetet shpresë për ri-nënshkrimin e Patrick Roberts

Celtic i mbetet shpresë për ri-nënshkrimin e anësorit të Manchester City-it Patrick Roberts këtë verë, sipas ndihmës menaxherit Chris Davies.

20-vjeçari shkëlqeu gjatë magjisë së tij 18-mujore në Celtic Park, duke shënuar 17 gola në 60 paraqitje për anën e Brendan Rodgers. Ai ndihmoi Celticin të kompletojë një treshe të brendshme të sezonit të kaluar dhe Davies ka konfirmuar se klubi është në “dialog të vazhdueshëm” me të.

“Ata kanë folur dhe situata është gjithnjë e hapur deri në njëfarë mase, sepse dritarja e transferimit është ende e hapur,” tha Davies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *