Carlos Carvalhal: Alfie Mawson është ‘një nga mbrojtësit më të mirë’ në Angli

Menaxheri i Swansea-s Carlos Carvalhal beson se Alfie Mawson është “një nga mbrojtësit më të mirë” në Premier Ligë, pasi konfirmoi se Anglezi është rikuperuar nga lëndimi në gju në kohë për t’u ndeshur të shtunën në Brighton.

Mawson “e lëndoi” gjurin e tij në trajnim para ndeshjes së Swansea-s me Sheffield Wednesday  gjatë fundjavës së kaluar dhe 27-vjeçari u konsiderua si një dyshim i madh për udhëtimin e së shtunës në Brighton. Megjithatë, Carvalhal ka zbuluar se lëndimi nuk është aq i keq sa që mendohej më parë dhe se Mawson është në dispozicion për t’u përballur me Brighton.

“Alfie është në rregull, ai po stërvitet,” tha Carvalhal. “Ai u rikthye si pritej kështu që nuk ka problem dhe ai do të jetë në dispozicion për ndeshjen e së shtunës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *