Carlos Bacca ka mbetur jashtë skuadrës së Milanit

Carlos Bacca ka mbetur jashtë përplasjes së Milanit me CSU Craiova në Ligën e Evropës mes bisedimeve për një lëvizje në Marsejë.

Bacca nuk u paraqit në fitoren 4-0 kundër Bayern Munichut të shtunën dhe trajneri Vincenzo Montella tha më pas se kolumbiani do të hiqet për takimin e tretë kualifikues me anën Rumune për shkak të “lëvizjeve të ardhshme të tregut të transferimeve”.

Dhe Montella ka qëndruar besnik ndaj fjalës së tij, duke lënë Baccën nga skuadra prej 20 personash për ndeshjen e parë të së enjtes. Marseille thuhet se është gati të ofrojë 20 milionë euro për të marrë Bacca në Stade Velodrome, ndërsa ai ka qenë i lidhur më parë me Evertonin dhe West Hamin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *