Cardiff City kanë nënshkruar Omar Bogle nga Wigan

Cardiff kanë nënshkruar sulmuesin Omar Bogle nga Wigan.

Sky Sports ka kuptuar se Bluebirds kanë paguar 700,000 sterlina fillestare, edhe pse tarifa mund të rritet deri në 1 milionë funta, në varësi të paraqitjeve. 24-vjeçari ka nënshkruar një marrëveshje trevjeçare me klubin e kampionatit Sky Bet . “E di se sa i madh është ky klub dhe drejtimi që ne duam të hyjmë. Kam folur me Neil Warnock dhe u emocionova nga planet e tij,” tha Bogle për faqen e internetit të Cardiff”.

Bogle, i cili shënoi tre gola për Wigan pas mbërritjes nga Grimsby në janar, bëhet nënshkrimi i nëntë i Neil Warnock i dritares së transferimeve këtë verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *