Burnley pajtohet me tarifën për të nënshkruar Aaron Lennon nga Evertoni

Burnley kanë rënë dakord për një tarifë dhe kushtet personale për të nënshkruar anësorin e Evertonit Aaron Lennon, sipas burimeve të Sky Sports.

Anësori 30-vjeçar është vënë në dispozicion pas nënshkrimit të Evertonit prej 20 milionë funtesh të Theo Walcott. Lennon ka bërë vetëm nëntë paraqitje në Premier League nën tre menaxherë; Ronald Koeman, David Unsworth dhe shefin e tanishëm Sam Allardyce.

Anglezi u rikthye nga një sëmundje e stresit në sezonin e kaluar, pasi humbi tre muajt e fundit të fushatës së mëparshme, në të cilën bëri vetëm 13 paraqitje. Burnley kanë qenë të prirur për të përmirësuar skuadrën e tyre këtë muaj dhe kanë nënshkruar tashmë anësorin e Spurs Georges-Kevin N’Koudou në huazim për pjesën tjetër të sezonit.

Lennon duket se do të jet i gatshëm pasi skuadra e Sean Dyche në vendin e shtatë përgatitet të përballet me Manchester United këtë fundjavë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *