Burnley ka rënë dakord për një kontratë prej 15 milionë funtave me Leeds

Burnley ka rënë dakord për një kontratë prej 15 milionë funtave me Leeds United për të nënshkruar sulmuesin e Zelandës së Re Chris Wood, sipas Sky Sports.

25-vjeçari është caktuar të nënshtrohet testeve mjekësore me klubin e Lancashire, ndoshta në kampusin Etihad të Manchester City-it, të shtunën. Wood shkroi të shtunën se, për shkak të negociatave të vazhdueshme, “nuk do të ishte e drejtë” që ai të luante në ndeshjen mbresëlënëse të Leedit për ndeshjen me Sunderlandin, që jetonte në Sky Sports Football. Clarets kanë qenë pas Wood që nga humbja e Andre Grey në Watford dhe kishte një ofertë fillestare prej  12 milionë funtave të refuzuar, me Leeds më pas duke i ofruar lojtarit një kontratë të re.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *