Burnley ka nënshkruar me Chris Wood nga Leeds United

Burnley ka nënshkruar sulmuesin e Zelandës së Re Chris Wood nga Leeds United për një marrëveshje katërvjeçare.

Sky Sports ka kuptuar se Wood i ka kushtuar anës së Premier League 15 milionë funta dhe ai mund të bëjë debutimin e tij në derbin e tyre lokal kundër Blackburn të mërkurën në raundin e dytë të Kupës Carabao. 25-vjeçari ka gëzuar një sezon të mir në 2016-17, duke shënuar 27 gola në Sky Bet Championship për Leeds – ai gjithashtu shënoi në ditën e hapjes së sezonit 2017-18 në Bolton.

Ai ka thënë për faqen zyrtare të Burnley: “Ambicia ime ka qenë të luajë në Premier Ligë për vite me rradhë. Kam pasur shije të të qënit atje, por kurrë nuk kam pasur rastin deri më tani”.

“Unë kam ardhur këtu të ndjej që kam një mundësi të duhur për ta bërë këtë. Nuk kam filluar asnjëherë një ndeshje Premier League dhe kjo është ajo që unë dua të bëj. Ky është një klub që dëshiron të qëndrojë në Premier Ligë për vitet që vijnë dhe Po shkon në këtë drejtim.

“Unë kam ende shumë vite të mira përpara meje. Kam shumë ambicie për të arritur në të ardhmen. Kam qëllime dhe ëndrra që dua të arrij dhe gjithqka fillon këtu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *