Burnley-i ka nënshkruar Aaron Lennon nga Evertoni

Aaron Lennon ka përfunduar lëvizjen e tij në Burnley pas tre vjetësh në Everton.

Anësori është lejuar të largohet nga Goodison Park për një tarifë të pazbuluar, pasi Toffees kohët e fundit shtuan Theo Walcott në skuadrën e tyre.

Lennon tha për faqen e internetit të Burnley-it: “Doja të vija dhe nuk mund të pres që tja fillojmë. “Unë mendoj se kam ende shumë për të ofruar. Unë jam vetëm 30 vjeç dhe unë ende dua të luaj në nivelin më të lartë.

“Unë kam humbur pak futboll në vitin e kaluar, dhe vetëm dua të kthehem dhe të luaj sa më shumë që të jetë e mundur”. Lennon tha se ai konsultoi ish mbrojtësin e Burnley-it Michael Keane, përpara se të nënshkruante për klubin e Lancashire. Ai shtoi: “Kam folur me Keano-n disa herë. Ai nuk kishte asgjë tjetër veçse fjalë të mira për të thënë për klubin dhe ai më tha të prift e mbara.”

Lennon bëri 21 paraqitje për Anglin, dhe luajti në finalet e Kupës së Botës në 2006 dhe 2010. Lennon iu bashkua klubit Merseyside nga Tottenham në shtator të vitit 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *