Buffon: Pse Neymar nuk vlen 600 milionë euro?

Ylli i Juventusit Gianluigi Buffon ka pranuar se nuk i kupton tarifat që lojtarët po blehen dhe shiten në këtë treg të transferimit.

Neymar, për shembull, është lidhur me një lëvizje prej 222 milionë eurosh nga Barcelona në Paris Saint-Germain, ndërsa ka pasur spekulime se sulmuesi i Monakos Kylian Mbappe mund të bëjë një transferim prej 180 milionë euro për Manchester Cityn, Real Madridin, PSG ose Barcelonën.

“E gjithë kjo tingëllon e rreme”, tha portieri 39-vjeçar për Gazzetta dello Sport. “Pse Neymar ka vlerë 220 milionë euro dhe jo 600 milionë euro? Gjyshi im gjithmonë thoshte: ‘Fryj dhe fryj, por balonat gjithmonë do të shpërthejnë’.

“Nuk mund t’i kuptoj më shumë parametrat për vlerësimin e një lojtari. Është shumë e rastit dhe gjithçka është në duart e njerëzve që kanë më shumë para: sot është 10, por nesër është 100, nuk e kuptoj”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *