Brendan Rodgers vlerëson lojtarin e tij të mëparshëm Philippe Coutinhon

Brendan Rodgers ka folur për talentin e Philippe Coutinhos, i cili së fundmi u bashkua me liderët e La Ligas për 146 milionë funta.

Braziliani ishte 18 vjeç kur u transferua në Liverpool në janar të vitit 2013 dhe kaloi dy vjet e gjysmë të tij duke punuar nën drejtuesin e atëhershëm Brendan Rodgers. Menaxheri aktual i Celtic thotë se nuk habitet nga tarifa e madhe që Barca ka paguar për shërbimet e tij.

Rodgers tha: “Levizja e Neymar-it nga Barcelona tek PSG për 198 milionë funta ka ndryshuar dinamikën dhe shumë lojtarë të Amerikës së Jugut kanë ëndrra për të luajtur për Real Madridin ose Barcelonën.

“Ai sigurisht ka cilësinë për të luajtur për Barcelonën”.

Kur Coutinho erdhi për herë të parë në Angli, Rodgers shtoi: “Ai kishte vetëm një paraqitje për Brazilin kur u transferua në vend. “Mbaj mend të shkoj në Wembley për të marrë pjesë në seancën e lejes së punës dhe të përpiqem ta bind panelin që ta lejojë atë në vend të luajë. “Barcelona është një lëvizje e mirë për të, dhe për Liverpool-in është një kthim i madh në atë që kanë paguar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *