Borussia Dortmund refuzon të negociojë me Barcelonën për Ousmane Dembele

Borussia Dortmund këmbëngul se ata nuk do të negociojnë me Barcelonën për një çmim për Ousmane Dembele.

Dortmund e pezulloi Dembele-n për një kohë të pacaktuar më 10 gusht, kur 20-vjeçari bojkotoi trajnimin në protestë pasi klubi gjerman hodhi poshtë një ofertë fillestare nga Barça. Gjigantët spanjollë duan të nënshkruajnë Dembele për të zëvendësuar Neymar, i cili u nis për Paris Saint-Germain për një rekord 200 milionë funta.

Megjithatë, Dembele ka një kontratë me Dortmundin deri në vitin 2021 dhe sipas raporteve Gjermanët duan 130 milionë euro për lojtarin, të cilin e nënshkruan nga Rennes për 15 milionë euro vitin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *