Borussia Dortmund ka refuzuar një ofertë nga Barcelona për Dembele.

Borussia Dortmund ka konfirmuar se kanë refuzuar një ofertë nga Barcelona për Ousmane Dembele.

Barca ka qenë prej kohësh e lidhur me një lëvizje për anësorin 20-vjeçar, por kanë vepruar në interesin e tyre pas shitjes së Neymar në Paris Saint-Germain për 222 milionë euro, me disa raporte që deklarojnë se Dembele tashmë ka rënë dakord për këtë veprim.

Edhe pse drejtori sportiv i anës gjermane, Michael Zorc, këmbënguli se asnjë marrëveshje nuk është arritur, spekulimet u rritën të enjten kur trajneri Peter Bosz zbuloi se Dembele humbi stërvitjen dhe se klubi nuk mund ta kontaktojë atë.

Pak kohë më pas, u shpall një njoftim që tregoi se negociatat kishin ndodhur, por një marrëveshje nuk është “aktualisht e mundshme”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *