Borussia Dortmund ka interesim për nënshkrimin e Olivier Giroud

Borussia Dortmund është e interesuar në nënshkrimin e Olivier Giroud, ndërsa vazhdon negociatat me Arsenalin për një marrëveshje për Pierre-Emerick Aubameyang, sipas Sky në Gjermani.

Shefi ekzekutiv i Arsenalit Ivan Gazidis dhe kreu i rekrutimit Sven Mislintat mbesin në Gjermani me shpresën për të siguruar një marrëveshje për Aubameyang. Ashtu siç është, asnjë marrëveshje nuk është arritur në mes të Arsenalit dhe Dortmundit deri tani, por pala e Bundesligës ka shprehur interes në sulmuesin Olivier Giroud, sipas burimeve të Sky.

Giroud, i cili ka filluar vetëm një ndeshje të Premierligës për Arsenalin deri tani këtë sezon, i është thënë nga menaxheri i Francës Didier Deschamps se ai duhet të luajë më shumë lojë për të garantuar një vend në skuadrën e tij për Kupën e Botës 2018. Një burim i afërt me negociatat i ka thënë Sky Sports News se një marrëveshje nuk pritet në dy ditët e ardhshme pasi një numër i ndërmjetësve janë të përfshirë në atë që është një transferim i komplikuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *