Bisedimet e Thibaut Courtois me Real Madrid ndalen pasi Chelseai kërkon zëvendësim

Chelseai nuk do të rifillojë bisedimet me Real Madridin për Thibaut Courtois derisa ata të gjejnë një zëvendësim të përshtatshëm për portierin.

Mendohet se Courtois do të lejohet të largohet nga klubi këtë verë, me Madridin destinacionin e tij të preferuar, por Chelseai ende duhet të bëjë përparim në një marrëveshje për të nënshkruar një portier të ri. SSN raportoi javën e kaluar se Jordan Pickford ishte caku i tyre i parë, por Anglezi është i vendosur për bisedime me Everton, kur ai të kthehet në klub këtë verë.

Courtois te cilit i ka mbetur një vit në marrëveshjen e tij të tanishme me Chelsea-in, vlerësohet në 32 milionë funta nga Madridi dhe pritet që nuk do të kishte asnjë problem me pajtimin e kushteve personale.

Por, portieri i Belgjikës do të fillojë sezonin e ri në Stamford Bridge nëse nuk ka asnjë pasardhës që mund të gjendet para afatit të caktuar dhe pastaj mund të përfundoj marrëveshja e tij aktuale, që do të thotë se do të jetë në gjendje të largohet për verën e ardhshme. Courtois ende mund të nënshkruajë një kontratë të re në Chelseai dhe më parë ka thënë se “të gjitha opsionet janë të hapura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *